Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Тиждень протидії булінгу

Дата: 22 березня о 16:26
Автор: Жидун Т. Я.
12 переглядів

З метою створення безпечного освітнього середовища, надання знань про булінг, як прояв насильства та опрацювання механізмів реагування та захисту постраждалих, популяризації ненасильницької поведінки, формування доброзичливого ставлення один до одного, виховання взаємоповаги, терпимості, толерантності з 18.03. по 22.03.2024р. в Манявському ліцеї проходив Тиждень протидії булінгу.

Cеред сучасної учнівської молоді останнім часом надзвичайно загострилася проблема насильства, довготривалих агресивних проявів та третирування у міжособистісних стосунках підлітків, здійснюваних самими дітьми одне до одного. Такі стосунки отримали назву шкільний булінг, розповсюдження якого впродовж останніх років визнано в освітній практиці та є соціальною проблемою. Явище булінгу надзвичайно поширене у сучасній школі, особливо серед дітей підліткового віку.

З метою створення безпечного освітнього середовища, надання знань про булінг, як прояв насильства  та опрацювання механізмів реагування  та захисту постраждалих, популяризації ненасильницької поведінки, формування доброзичливого ставлення один до одного, виховання взаємоповаги, терпимості, толерантності з 18.03. по 22.03.2024р. в Манявському ліцеї проходив Тиждень протидії булінгу.

Соціальним педагогом Жидун Т.Я. та практичним психологом Монастирецькою Л.І. були проведені різного роду просвітницько-профілактичні заняття з учнями 1-11 класів:

• оформлення інформаційно-тематичного стенду «СТОПБУЛІНГ»;
  • оформлення виставки малюнків «Разом проти булінгу»;
  • інтерактивні заняття з елементами тренінгу «Ми за щасливе дитинство без булінгу» (1-4 кл.), «Вчимося говорити «НІ» (5кл.), «Дружній клас – булінг не для нас!», «Не будь жорстоким» (6-8кл.;
  • години спілкування «Булінг і насилля в школі: як розпізнати і що робити?» (10-11кл.), «Кібербулінг: безпечне віртуальне середовище» (8-9 кл.);
  • перегляд профілактичних мультфільмів «Їжачок», «Про пташок» (1-5 кл.);
  • рухливі ігри «Вчимося у дружбі жити» (1-5 кл.);
  • гра  домінушка «STOP BULLYNG» (6-11 кл.);
  • круглий стіл «Безпечна школа. Маски булінгу» (педагоги);
  • поради «Як запобігти шкільному булінгу», «Як діяти батькам при виникненні булінгу», «Чим відрізняється булінг від сварки?»;

Під час занять діти були ознайомлені з терміном «булінг», «кібербулінг», правилами спілкування в колективі, способами реагування в ситуації булінгу, вчилися вирішувати суперечливі питання та творчо і мирно долати розбіжності в поглядах. Обговорювали норми і правила для попередження цькування, адже в подібних ситуаціях може опинитися кожен. Збагатили свої знання про безпечне і відповільне використання Інтернету. Це в свою чергу спонукає до здорового психологічного клімату в дитячому колективі, вчить поваги і взаємодопомоги.

Педагоги ознайомилися з нормативно-правовою базою з питань протидії булінгу, поняттями «булінг», «шкільний булінг», системою дій при виникненні булінгу у навчальному закладі; розвивали  впевненість в собі, психологічну компетентність.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.