Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 90 чоловік

Новини

В рамках тижня реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров'я " Ти як?" ліцеї було проведено тематичні уроки з метою стабілізації здоров'я здобувачів освіти 7-11 класів. Школярі ознайомилися з освітнім серіалом для підлітків "Ден і Рора проти корпорації С".
Практичний психолог Монастирецька О. І. та соціальний педагог Жидун Т.Я. розповіли учням про важливість психічного здоров'я, ознайомили з методами самодопомоги, сприяли розвитку навичок емоційного самоконтролю та стресостійкості.

У житті кожної нації, кожного народу є сторінки історії, де через певний період покоління починає пишатися подіями, свідками яких вони стали. Важко говорити, що це – історична мить. Адже події, які відбуваються зараз мають трагічні наслідки. Але це в черговий раз доводить, що український народ прагне змін і хороших, «солодких» понять, таких як свобода вибору, свобода праці, свобода слова, свобода організації життя у рідному селі, місті та державі. За це боролися ті, хто загинув у жорстокій війні.
Сьогодні, майбутні випускники та вихованці гуртка «Учнівське лісництво» ОЕНЦУМ разом із керівником гуртка Наталією Монастирецькою та учителем біології Романом Струтинським висадили БУЗКОВУ АЛЕЮ на території ліцею в пам'ять про полеглих ГЕРОЇВ нашого села: Олександра Гаванюка, Василя Вінтоняка, Ігоря Михальчука, Андрія Зіняка, Андрія Мельника, Максима Кюза.
Будемо плекати та доглядати бузок, бо через кілька років ця алея нестиме в собі частинку історії, яка наповнена сенсом і нагадуванням про минуле. Знаємо, вона буде не лише для відпочинку «в затінку», а й для виховання майбутнього покоління. Вона завжди нагадуватиме про патріотів, які віддали молоді життя за честь свого народу, захищаючи незалежність Україні і прагнули зробити все можливе, щоб людям рідної країни жилося краще.
А що можемо зробити для них ми? На жаль, лише пам’ятати і молитися за них та ніколи не посоромити своїми вчинками право називатися українцями.

У Манявському ліцеї вдало реалізований проєкт "Фільтри для очищення води", який реалізувався за фінансової підтримки Міжнародної програми Лісової служби США у рамках проєкту «Зелене партнерство, Юні лісові рейнджери», що виконує БФ Центр громадських ініціатив.
Даний проєкт спрямований на покращення умов для охорони та збереження водних джерел на території с. Манява та підвищення якості води з системи водопостачання щодо забезпечення питною водою у Манявському ліцеї.

З метою створення безпечного освітнього середовища, надання знань про булінг, як прояв насильства та опрацювання механізмів реагування та захисту постраждалих, популяризації ненасильницької поведінки, формування доброзичливого ставлення один до одного, виховання взаємоповаги, терпимості, толерантності з 18.03. по 22.03.2024р. в Манявському ліцеї проходив Тиждень протидії булінгу.

22 березня о 16:26 | Жидун Т. Я. | немає коментарів

ГЕРОЇ НА ПЛИТАХ ГРАНІТНИХ І В НАШИХ СЕРЦЯХ.
Війна – найстрашніше, що могла придумати людина. Вона завжди приходить непрошеною. Заходить – не стукаючи. Забирає – не питаючи. За собою залишає розпач, біль, сльози і смерть.
На шляху до незалежності український народ завжди приносив в жертву своїх найкращих синів і дочок. Останніми у цьому довгому списку стали Герої, які повстали проти російського окупанта.
Весна 2022 та 2023рр. принесла з собою непоправимі та болючі звістки, які облетіли родини, рідне село, громаду. Ми на колінах зустрічали своїх Героїв у яких ворог забрав найцінніше - ЖИТТЯ.
АНДРІЙ ЗІНЯК – 14 березня 2022р.
ОЛЕКСАНДР ГАВАНЮК – 28 березня 2022р.
ВАСИЛЬ ВІНТОНЯК – 02 квітня 2022р.
ІГОР МИХАЛЬЧУК – 24 квітня 2022р.
АНДРІЙ МЕЛЬНИК – 21 березня 23р.
Ви не вийшли з того бою
І не стали на коліна…
Ви зробили все для того,
Щоб не вмерла Україна!
Невблаганно летить час...він не лікує. Матерям, батькам, дружинам, осиротілим дітям і через рік та два болить так само, як і першого дня.
15 березня на Алеї Героїв відбулася панахида та захід із вшанування пам’яті за полеглими захисниками.
А всі ми, згадуймо за кожен раз полеглих Захисників у своїх молитвах та не забуваймо ні на хвилину, якою ж ціною нам дістається кожен новий день.
СЛАВА ГЕРОЯМ!

Україна переживає найбільше випробування в своїй новітній історії – повномасштабну збройну боротьбу з російським агресором за власну незалежність і територіальну цілісність.
Завжди, в найважчі часи нашої історії, знаходилися відважні, які добровільно брали зброю до рук і ставали на захист своєї Батьківщини.
І зараз, у вирішальний для України час, за покликом серця стали на захист незалежності та свободи українського народу продемонструвавши всьому світу нескореність українського волелюбного духу. І обов’язково настане час – добровольці стануть переможцями.
ХЛОПЦІ, БИЙТЕ ВОРОГА ТА БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ!
Війна руйнує усе на своєму шляху… Небесна армія поповнюється молодими, мужніми, амбітними, відданими, відчайдушними, сміливими та незламними воїнами, яким було заради чого жити, котрі до останнього подиху боронили майбутнє для своїх дітей, батьків, рідних та близьких, для кожного із нас…
Ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю героїв-добровольців, які віддали своє життя за Україну. Вони завжди залишаться в наших серцях.
СЛАВА УКРАЇНІ!
РАЗОM ДО ПЕРЕМОГИ!

«Борітеся – поборете» - ці слова викарбувані в серці кожного патріота.
Через кілька днів ми відзначатимемо 210 років від дня народження національного генія і пророка, духовного батька українства Тараса Григоровича Шевченка.
Сьогодні, на уроці Захисту України в 10-их класах (учитель предмету Богдан Білусяк) учні ще раз зуміли пересвідчитися, що хоча пройшли дві сотні літ, проте, кожне слово написане поетом і досі актуальне.
Саме зараз, під час війни за наші цінності та ідентичність, важливо належно вшанувати пам’ять про Тараса Шевченка. Адже саме за нашу культуру й історію, а також за вільне майбутнє так самовіддано борються всі українці.
Поет завжди надихав нас на перемогу, уболівав за долю рідного народу, тому й залишив нащадкам духовний заповіт, що передається із покоління в покоління, від роду до роду, а духовну велич і красу українського слова він підніс на найвищу височінь.
Тарас Шевченко був, є і навіки залишиться найголовнішою особистістю у становленні нашої держави.

25 лютого - День української жінки (День українки) - на честь дня народження найвідомішої української письменниці та громадської діячки Лесі Українки.
Маємо своє українське свято, щоб вкотре продемонструвати світові не тільки національну колоритну красу українського жіноцтва, але й нашу велич, силу, мужність, готовність на самопожертву й героїчну боротьбу зі всяким злом, що схоче посягнути на все те, що нам найдорожче: на наших дітей, сім'ю, родину, дім, землю, країну!
Сьогодні, у тяжкі роки війни, українки не тільки берегині сімейного вогнища, затишку й тепла, а й дбайливі матусі, які захищають від війни, навчають і виховують дітей - майбутнє української нації.

"ХІБА ТАК МОЖЕ ПЛАКАТИ ВЕСНА???"
Сьогодні найтрагічніша дата в сучасній історії України. Саме 24 лютого — день, який на все життя запам’ятають мільйони українців.
За цих два роки, що минули від повномасштабного російського вторгнення, Український народ продемонстрував світові приклади мужності, стійкості, сміливості, кмітливості та єдності перед жорстоким ворогом, що чисельно переважає.
На превеликий жаль війна продовжується. Вона впливає на життя українців, події та наслідки війни мають і матимуть вплив на українську та світову спільноту й по її закінченню. Вже зараз зрозуміло, що історія сучасної російсько-української війни посяде особливе місце в новітній українській історії та національній пам’яті.
І пам’ять про цю війну безсумнівно збережеться в свідомості людській. Відстоювання незалежності в російсько-українській війні є ключовою подією в історії сучасної України.
Наша зброя – це наша правда, а наша правда в тому, що це наша земля, це наша країна, наші діти і все це потрібно захищати.
Наші захисники щодня, щогодини, щохвилини та секунди роблять все можливе, щоб зовсім скоро в Україні пролунала пісня Перемоги.
Слава Україні!
Слава її Захисникам!

Рідна українська мова.
Донесли до нас мудрість через покоління: «Словом можна вбити». І ми в цьому пересвідчилися, коли почули наказ катувати нас та вбивати за те, що ми українці. І звучав той наказ російською.
Довгі десятиліття російськими піснями, фільмами та книжками нас присипляли. Щоб потім розстріляти за українське слово.
Бо вони бояться української мови. Бояться бачити наші бібліотеки, заповнені українськими книжками.
Бояться почути українську і російські військові на позиціях, бо це означає, що до них прийшла смерть.
Українська мова - це наша ідентичність, наша сутність. У ній сила поколінь, які боролися за вільну Україну. Боролися і перемагали.
Бо мова - потужна зброя!

«Небо падає»… пам’ятаємо ціну Свободи і Гідності…
10 років тому відбувалися широко відомі події на Майдані. Усе з того часу і до сьогодні, - є боротьбою за збереження Української держави як незалежної та суверенної. А як ми бачимо із прецедентів у містах та селах, - це також і боротьба за саме існування українського народу.
Сьогодні наша молитва із Героями Небесної Сотні, які поклали свої життя за вільну Україну. Ми ніколи не забудемо їхню самопожертву.
Так само, як не забудемо подвиг тисяч хлопців і дівчат, які зараз віддають своє життя, захищаючи український народ, українську державу, Європу і весь світ від нелюда.
Ніколи йому не вдасться втілити свою мрію — знищити усіх нас, знищити увесь демократичний світ.
Боротьба триває… Герої не вмирають.
Їхній подвиг назавжди залишається в наших серцях. Вічна памʼять і Вічна слава усім, хто поліг у цій боротьбі!
Заради усіх, для кого Україна понад усе, здобудемо Перемогу над ворогом!

Виховний захід підготували здобувачі освіти 10-их кл.

Здобувачі освіти 7-11 кл. взяли участь у вебінарі «Емоційний інтелект: вчимося розуміти себе, оточуючих та вирішувати конфлікти», який організовано в межах проєкту «Повернення до формального та неформального викладання й навчання в громаді для учнів і підлітків, у тому числі ВПО» у партнерстві з Департментом освіти і науки Львівської ОДА, Департментом освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА, Калуською РДА, Управлінням освіти Стрийської міської ради.
Проєкт реалізує Tech StartUp School за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

19 лютого українці відзначають день державного Герба України. Наша держава має 3 офіційні символи – державний Герб, державний Прапор та державний Гімн. Саме вони є уособленням українського народу, його культури та звичаїв.
Герб будь-якої держави є її найбільш відмітною емблемою. Його зображення має офіційний статус та використовується в печатках, на грошових купюрах та офіційних документах країни.
Сьогодні виповнюється 32 роки від дня затвердження Державного герба України.
Вітаємо всіх із цим визначним днем! Будьмо гідними нашої історії та тих завдань, які стоять перед Україною Державою сьогодні.

Вітаємо переможців ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та їх наставників!
Талант і творча особистість стають сьогодні запорукою інтелектуального розвитку країни, а також є фактором національного престижу. Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових дисциплін – це визнання обдарувань учнів, їх знань, предметної компетентності, навичок пізнавальної та творчої активності, і, насамперед, професіоналізм учителя.
Нещодавно відбувся ІІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів.
Результатом наполегливої праці учнів та учителів є чотири призових місця:
Математика ІІ МІСЦЕ – Арсен Камінський
Хімія ІІІ МІСЦЕ – Арсен Камінський
Географія ІІ МІСЦЕ – Арсен Камінський
Інформаційні технології ІІІ МІСЦЕ – Василь Гоцуляк
Щира подяка учителям Михайлові Струтинському, Наталії Монастирецькій, Віталіні Куртяк (ІІ), Тетяні Гоцуляк та хлопцям-призерам за високу результативність і гідне представлення нашого ліцею, батькам – за підтримку в цей нелегкий час.
Пишаємось Вами!!!
Бажаємо цілеспрямованості, невичерпної енергії, досягнення нових життєвих звершень та подальших успіхів.

15 лютого минає 35 років з дня виведення військ з Республіки Афганістан. Війна тривала майже 10 років. У ній брали участь більш ніж 160 тисяч українських військовослужбовців, понад 3000 з яких загинули, 72 зникли безвісти, близько 4000 отримали інвалідність. Афганська кампанія залишила невиліковну рану у серцях тих, хто брав участь у бойових діях, хто втратив друзів, синів чи батьків. День виведення військ з Афганістану – важлива подія в житті усіх, хто був причетний. Не забудеться це горе, не відболить іще кілька поколінь. За кожним воїном-афганцем – свій життєвий подвиг, своя доля. Хтось повернувся цілий і неушкоджений, а хтось...

Те, що Інтернет назавжди увійшов у наше життя, заперечувати вже марно. Це нова реальність зі своїми плюсами та доволі небезпечними мінусами. Адже більшість людей досі не розуміють, що порушення базових правил цифрової безпеки може реально їм нашкодити.І для того, щоб зайвий раз про це нагадати та з метою поширення знань про безпечне та відповідальне використання цифрових технологій для дітей та молоді був придуманий ДЕНЬ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ (Safer Internet Day).
На сьогодні в Україні проблема безпеки дітей в Інтернеті постала особливо гостро. Аудиторія користувачів всесвітньої мережі дедалі розширюється, і її переважну частину становлять діти та підлітки, які не усвідомлюють повністю загроз, що можуть чекати у віртуальному просторі.
Саме тому сьогодні з учнями 7-А класу було проведено заняття "Ми за безпечний інтернет", на якому спробували дослідити позитивні і негативні наслідки Інтернету, сформулювати та засвоїти правила безпечної роботи в ньому.

Спорт – це змагання за певними правилами та підготовка до цих змагань. Часто спорт служить розвагою для глядачів.
Зазвичай спортом є специфічний вид фізичної або інтелектуальної активності, яку здійснюють з метою змагання, а також поліпшення здоров'я, отримання морального і матеріального задоволення, прагнення до удосконалення і слави, покращення навичок.
Спорт ділиться на аматорський і професійний. Професійний спорт є важливою частиною індустрії розваг. За великими спортивними змаганнями спостерігають тисячі глядачів на трибунах стадіонів та спортивних залів і мільйони телеглядачів.
Види спорту поділяються на індивідуальні й командні. Окремо виділяють розумові види спорту й технічні види спорту. До розумових видів спорту належать різного роду настільні ігри.
Одними з таких настільних ігор є РЕНДЗЮ ТА ҐОМОКУ якими захоплюється одинадцятикласник Манявського ліцею Василь Скрипник.
Василь почав займатися цим видом спорту ще з 10 років. Має чимало нагород.
Поштовхом для заняття був колишній учитель нашого ліцею Роман Уманців, а нині Голова Федерації. Та справжнім прикладом для хлопця став батько Дмитро Скрипник, який разом із сином часто бере участь у змаганнях.
Нещодавно у Львові відбулися Всеукраїнські змагання де Василь посів І МІСЦЕ з ҐОМОКУ та ІІ МІСЦЕ з РЕНДЗЮ серед молоді Івано-Франківської, Львівської та Тернопільської областей.
Бажаємо майбутньому випускникові не зупинятися на досягнутому. Побільше перемог та нагород.

Милосердя й доброта – як два крила, на яких тримається людство, вони – багатоликі і потреба в них повсякчасна, а ще, добрі справи повертаються до людини сторицею, адже добрий вчинок уособлює любов, турботу, добро.
Приємно знати що є люди, які, навіть у такий нелегкий час, збагачують свій духовний світ саме благодійністю.
Насправді, говорити про хороше потрібно – це створює інформаційне поле і надихає інших долучитися.
Добро потрібно творити не задля якоїсь вигоди, зиску, а заради теплоти між людьми. Це складно пояснити… це відчуття тепла всередині, резонанс з іншою людиною, якій хочеш допомогти, подарувати посмішку. А особливо, коли це для дітей, заради дітей.
Хочемо висловити щиру подяку за надану благодійну допомогу для проведення ремонтних робіт у спортивній залі ліцею підприємцям нашого села (депутатам Селищної ради) Василеві Гоцанюку (7 банок фарби на суму 2тис.975грн.) та Олексієві Білану (4 банки фарби на суму 1тис.700грн.), а також учителям фізичної культури та здобувачам освіти закладу (4тис.520грн.) Загальна сума – 9тис.195грн.
Спортивна зала саме те місце, куди із задоволенням приходять діти знову і знову не тільки на уроки фізичної культури, а й в позаурочний час (спортивні секції) для розвитку та підтримки своїх фізичних здібностей.
Дякуючи нашим підприємцям, хочемо сказати одне, - нехай у вашому житті завжди панує любов, а в душах ніколи не згасає вогник доброти!

106 років минуло з часу подвигу молодих Героїв у бою під Крутами, біля однойменної залізничної станції, що на Чернігівщині, не так далеко від Києва. Але якими актуальними є для нас ті події, скільки історичних паралелей: знову загроза з того самого північного напрямку, знову був наступ на Київ, знову Україні погрожують і хочуть відібрати в нашого народу незалежність і національну ідентичність.
Як і тоді, армія окупантів в багато разів перевищує нашу. Але, як і тоді, наші хлопці та дівчата ставлять інтереси Батьківщини і своїх ближніх на перше місце.
Герої Крут для нас назавжди є прикладом сміливих борців за Україну. Їхня сила волі і духу надихають нас і в нинішній боротьбі з ворогом. Тож нехай вічною і світлою буде пам‘ять Героїв Крут і слава всім героям, хто боровся й бореться за свободу і незалежність, за суверенітет і гідність України та українського народу!

27 січня Україна разом зі всією світовою спільнотою вшановує пам’ять жертв Голокосту ‒ однієї з найстрашніших та найжорстокіших сторінок історії людства ХХ сторіччя.
У цей день ми згадуємо мільйони жертв тоталітарного нацистського режиму для того, щоб сказати: «Ніколи знову». Аби нагадати – людське життя є найвищою цінністю, і будь-який режим, що базується на ненависті та нетерпимості, приречений на крах.
Для нашого народу символом Голокосту став Бабин Яр. Але, фактично, в кожному місті, селищі України є свій такий «Бабин Яр»..