Тиждень математики
З 23 по 27 листопада 2020 р. в Манявському ліцеї проведено предметний Тиждень математики.
«Зацікавити розум дитини - ось що є одним з основних положень нашої доктрини, і ми нічим не нехтуємо, щоб прищепити учневі смак, ми сказали б, навіть пристрасть до навчання», - писав видатний український математик М.В.Остроградський.
Щоб максимально зацікавити учнів, вчителями математики на уроках математики проведено інформаційні хвилинки, використано нестандартні форми і методи роботи з учнями. Крім того на уроках і в позаурочний час розв’язували математичні олімпіади і головоломки. Також проведені конкурси на складання математичних кросвордів та казок.
Протягом тижня було звернено увагу на формування математичної та інформаційно-комунікаційної компетентностей, розширення й поглиблення знань, умінь і навичок учнів; забезпечення належних умов для виявлення і розвитку творчої активності учнів, підвищення інтересу до вивчення математики.
Враховуючи карантинні обмеження, деякі заходи проводилися дистанційно. Це нова форма роботи але не менш цікава.
Ппочуття патріотизму та гордості за Україну, шанобливого ставлення до української держави неможливе без знання про людей, які творили історію рідного краю. Тому Т.В. Мартинюк запропонувала учням 9-А кл. проектну роботу «Внесок українських вчених у розвиток математики». Н.Д.Федоришин з учнями 11-Б кл. переглядала онлайн журнал про життя і науковий внесок українських вчених-математиків. А з учнями 10-Б класу Білусяк Л.В. провела урок семінар, на якому ознайомилися із життєдіяльністю математика нашого часу Я. А. Ясінського.
Також велику увагу приділили міжпредметним зв'язкам. Під керівництвом Купчак Н.В. учні 9-А та 10-Б класів створили відео презентацію «Математика у фізиці». Учні 10-Б і 11-А класів позмагалися у грі "Що? Де? Коли?", в якій Білусяк Л.В. намагалася довести, що зв'язок математики, географії, біології та інших наук є досить значущим. На уроці інформатики учні 9-А кл. відчули себе у ролі економомістів і складали сімейний бюджет, оскільки вчили використання математичних функцій у табличному процесорі. М. М. Струтинський створив для учнів математичний квест, зашифрований qr кодами, де учні мали змогу побачити зв'язок математики з інформатикою. Учні 7-Б кл. разом із Т.Б. Гоцуляк творчо працювали у графічних редакторах – створювали малюнки, використовуючи тільки геометричні фігури.
У 7-их класах уроки математики проходили дистанційно і цікаво. Т.М. Семенців з учнями 7-Б класу грала в гру "Математичне лото". Учні в ігровій формі узагальнювали знання з теми "Розв’язування задач на всі дії із многочленами". А з учнями 7-А класу М.О. Кравець провела інтелектуальну гру "Математичний експрес". Учні 6-А класу разом з М.М. Струтинським провели математичний бій у Zoom.
Завершили тиждень математичним квестом "Математика і здоров'я" у 10-Б класі. Оскільки тема здоров'я особливо актуальна у даний час, то метою заходу було формування свідомого ставлення до здорового способу життя, уміння знаходити вихід у складних ситуаціях і нестандартно підходити до вирішення проблем.
Були підведені підсумки тижня, визначені й нагороджені найактивніші учасники - колективні й індивідуальні. Дякую вчителям методичної майстерні за проведену роботу, а учням - за активну участь. Учні отримали грамоти і призи а найвища нагорода вчителя - це досягнення наших вихованців у математиці та сформовані ключові компетентності, які допоможуть застосувати математичні знання у житті.